Časté chyby u automatické převodovky

prevodovka
Foto: Pixabay.com

Vlastníte automobil s automatickou převodovkou? Mnoho lidí si myslí, že je automatická převodovka čistě jen o ježdění. Je potřeba ale myslet na to, že i tady je nutné znát základní pravidla toho, jak se k automatické převodovce správně chovat. Pokud totiž nebudete dodržovat určité postupy, pak hrozí nemalé komplikace, jež vás budou v konečném důsledku stát finanční prostředky.

Časté chyby u automatické převodovky

Pokud parkujete v kopci, používejte parkovací brzdu. Budete-li využívat pouze polohu P, hrozí jisté komplikace ohledně ozubených soukolí. Poloha P není stavěná rozhodně na to, aby držela v kopci těžký automobil, jehož váha přesahuje mnohdy i 2 tuny. V kopci se tedy snažte používat parkovací brzdu. Ta je daleko jistější a bezpečnější. Kromě toho šetří vaše vozidlo. Automatická převodovka v sobě skrývá další olej. Jinými slovy vyžaduje automatická převodovka další potřebný servis. Jestliže nebudete v automatické převodovce měnit olej, dochází ke zničení.

Dříve nebo později se objeví závažnější komplikace a oprava je následně dražší než pořízení nového vozidla. Přečtěte si vše o svém vozidle, a to včetně automatické převodovce. Zjistěte, jak často je potřeba měnit olej. Tento servisní interval poté dodržujte. Vyřazování na neutrál během jízdy je u automatické převodovky hotová sebevražda. V žádném případě tento proces neprovádějte. Pokud je automobil v provozu, nevyřazujte. Opět trpí váš automobil. To se týká zejména automatické převodovky. Její oprava je následně znovu finančně nedostupná.

Auto neroztlačujte

Na závěr by se automobil s automatickou převodovkou neměl roztlačovat. Pokud vám nestartuje, zkuste se jednoduše řečeno obrátit na specializovaný servis. V žádném případě neprovádějte žádné jiné akce, protože to vašemu vozidlu naopak ubližuje.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*