Časté závady u ojetých automobilů

vehicle
Foto: Pixabay.com

Přinášíme vám seznam nejčastějších závad u ojetých automobilů. Tento seznam vám zároveň dokáže pomoct při výběru ojetého automobilu. Pokud tedy pořizujete ojeté vůz, pak je dobré si tento seznam vytisknout a následně s ním vstoupit vámi vybraného autobazaru. Není od věci si s sebou vzít také posilu v podání zkušeného automechanika. Ten vám poradí, jak vybrat vhodné ojeté vozidlo.

Nejčastější závady u ojetých automobilů

Plná výbava je velkým lákadlem pro mnoho uživatelů, jež přemýšlí nad koupi automobilů. Věděli jste však, že je elektroinstalace jedním z nejčastějších problémů u ojetých vozidel? O to větší riziko vzniká u vozidel s plnou výbavou. Pochopitelně máme na mysli kvalitnější vozy, které mají různé senzory a hlídací asistenci. Tady je riziko poruchy mnohonásobně vyšší. Je potřeba počítat s tím, že oprava elektroinstalace je časově i finančně velice nákladná. K častým automobilům s podobnou poruchou patří například BMW, Opel nebo Audi.

Podobně je na tom i spojka. I ta relativně často odchází u ojetých vozidel. Cena opravy se bude odvíjet od značky vozidla a roku výroby. S nějakou tou korunou ale počítejte. S výměnou spojky je však potřeba počítat až u 20 % ojetých vozů. Zkuste se v bazaru poptat, zda na vámi vybraném vozidle byla spojka měněná či nikoliv. Pokud ne, pak s touto opravou v budoucnu rozhodně počítejte. Kromě spojky často odchází i turbomychadlo. Tady už bývá oprava finančně náročnější. Zvlášť u značek, jako jsou například BMW, Mercedes-Benz nebo Audi.

Víte, jaké další závady jsou označovány za časté?

Další častou závadou bývá rovněž i alternátor. Ten může stát i několik tisíc korun, a to dokonce i na vozidla, mezi která patří například Škoda Octavia III. Generace. Na výše uvedený seznam je dobré se poptat, ať už v autobazaru nebo soukromníka. Záležet bude pochopitelně na tom, kde si ojeté vozidlo budete pořizovat.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*