Ceny vozidel rostou, zájem o luxusní a mladé ojetiny je ale vyšší

vehicle
Foto: Pixabay.com

Růst cen automobilů prodeje nepozastavily. Dalo by se říct, že zájem je v druhé polovině roku naopak větší. Překvapivě se zvýšil zájem o luxusnější a novější ojetiny. Podle několika statistik od prodejců se prodalo přibližně dvojnásobné množství výše uvedených automobilů. Je až zajímavé, že i přes růst cen je poptávka stále tak vysoká. Důvodem může být fakt, že lidé nemají v automobilech jistotu. Počet prodávaných vozů totiž klesá, protože je nedostatek personálu, materiálů a čipů. I tady podle odborníků dojde k poklesu nabízených vozů, a to až o 10 % během 12 týdnů.

Kdo si pořizuje nejčastěji luxusnější a mladší ojetiny?

Nové automobily na prodejích klesají. To je pochopitelně druhým důvodem, proč se lidé poohlíží po mladších ojetinách nebo luxusnějších vozech. Za cenu, kterou v minulosti pořídili nové vozidle, se dnes mohou dívat pouze na ojetá vozidla. Mezi časté zájemce o tato vozidla patří muži. Je to pochopitelné, protože ženy většinou neřeší to, v jakém automobilu jezdí. Co se týče pracovních poměrů, pořizují si mladší a luxusnější ojetiny převážně podnikatelé. I tento bod je pochopitelný, protože normálně pracující osoby často nedosahují ani na úvěrové možnosti.

V hotovosti následně platí jen malé procento lidí. Zvlášť luxusnější a mladší ojetá vozidla si mohou dovolit zaplatit v hotovosti jen pár jedinců. Většinou jde o podnikatelé nebo firmy, ať už středních nebo větších rozměrů. Podíváme se také na tabulku nejprodávanějších luxusních a mladých ojetých vozů s cenovou relací nad 500 tisíc korun. Jaké automobily se mohou pyšnit prodeji a jaká firma, co se týče výrobku se poté může radovat? Překvapivě se na seznamu objevily modely mimo jiné i značky Škoda.

Škoda dominuje, následuje Ford a Mercedes-Benz

Jak jsme již uvedli v předchozím odstavci, značka Škoda se objevila na prvních dvou pozicích. Jde o vozy Kodiaq a Superb. Řeč je pochopitelně o lepší výbavě. Tato výbava se už bezesporu může počítat mezi luxusnější verzi. Třetí pozici uzavírá Ford Custom. Nechybí ani několik modelů značky Mercedes-Benz. Příkladem je GlC, GLE nebo CLA.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*