Co byste za volantem rozhodně neměli dělat

stop
Foto: Pixabay.com

Lidé často za volantem dělají jiné věci, než jaké by měli. Pokud se věnujete jiným činnostem nebo porušujete určité pravidla silničního provozu, dříve nebo později vás to může stát i váš život. Kromě svého života riskujete také i životy jiných, kteří se v danou chvíli pohybují po stejné silniční komunikaci. Co nejčastěji lidé dělají špatně? Pojďme se na to společně podívat.

Co řidiči dělají a nedělají na silnici?

K nejčastějším problémům patří nepoužívání blinkrů. Ukazatel změny směru jízdy je jedním z nejdůležitějších věcí, pomocí kterých dáváte jiným řidičům jasně najevo, kde pojedete. Pokud na blinkr zapomenete, snadno může dojít k dopravní nehodě. Buďte tedy maximálně obezřetní. Zvlášť v nočních hodinách na ukazatele změny směru jízdy lidé zapomínají. Nikdy ovšem nevíte, odkud se během pár vteřin objeví jiný automobil. Ten už však nemusí včas zareagovat. Jednou jedete pomalu a po druhé zase rychle? Za 5 minut jste schopní vystřídat několik typů jízd?

Víte, že je to opět špatně? Udržujte rychlost podle předepsaných pravidel. Plynula jízda je totiž základem toho, aby se na silniční komunikaci nestala dopravní nehoda. Neplynula jízda může být nebezpečná, a to opět jak pro vás, tak okolní řidiče nebo kolemjdoucí osoby. Jízda po prostřední částí silniční komunikace je třetí chybou, kterou řidiči dělají. Nedáváte tím příliš mnoho prostoru řidičům jedoucím proti vám. Buďte tolerantní k ostatním řidičům a využívejte k jízdě pouze svůj jízdní pruh, nikoliv pruh, jež je určen pro řidiče jedoucí opačným směrem.

Mobilní telefon jako hotová sebevražda

Posledním bodem je mobilní telefon. Mobilní telefon patří k té vůbec nejčastější chybě, kterou se řidiči dopouštějí. V žádném případě se během řízení motorového vozidla nevěnujte mobilnímu telefonu. Právě to váš může stát život. Řízení motorového vozidla nepatří k jednoduchým procesům. Jde o činnost, u které je potřeba být ostražitý a plně soustředěný. Neprovádějte za volantem žádné další činností, jež k řízení motorového vozidla nepatří.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*