Co dělat ve chvíli, kdy zjistím, že má vozidlo stočený tachometr

tachometr
Foto: Pixabay.com

Stav tachometru nesedí u vámi vybraného vozidla? Máte pocit, že nabízené vozidlo na internetu má ve skutečnosti najeto více kilometrů, než je uváděno? Můžete se bránit, a to hned několika možnostmi. Záležet bude na tom, o jak závažné stočení tachometrů se jedná. Mnohdy bývá rozdíl obrovský. Ať už tak či tak, pořád se jedná o trestný čin. Stáčení tachometrů je v České republice bezesporu zakázáno.

Co dělat u stočeného tachometru?

Zjistit skutečný stav tachometru můžete pomocí několika služeb. Jakmile zjistíte, že automobil má na tachometru zcela odlišné číslo než je realita, podstupte tyto kroky. V první řadě můžete požádat o slevu. Tento krok ale proveďte pouze v tom případě, že stav tachometru neodpovídá jen o malé číslo. Na vrácení určité částky máte bezpochyby nárok. Pokud prodávající nebude souhlasit, možností je podat trestné oznámení. Snížení částky navrhujete jen z dobrého srdce. Musíte ale myslet na to, že s vozidlem budete dále jezdit vy. Následně už nebude možný prodej.

Pokud je ale stav tachometru výrazně odlišný, řešením je odstoupení od kupní smlouvy. Jde o reklamaci z vady. Vyřízení ovšem potrvá přibližně 30 dní. Trvejte si na svém, protože jste v plném právu. Jak jsme již uvedli, stáčení tachometru je trestný čin. Kromě toho můžete opět podat trestní oznámení. Vyhnete se tak tomu, že v budoucnu narazíte na stejného prodejce, který takto podvádí s ojetými vozy. Bohužel je v České republice vozidel se stočeným tachometrem velké množství, a tak je potřeba si každé jednotlivé auto pečlivě nechat zkontrolovat. Převážně pak stav tachometru.

Najděte si ověřené firmy

Ojeté vozidlo můžete koupit z ověřených firem. Mezi ty vůbec nejkvalitnější patří leasingové společnosti. Ty se stáčením tachometru nemohou nijak manipulovat, protože vše je do posledního kilometru evidováno. Vy tak budete mít jistotu, že zakoupený vůz má odpovídající stav tachometru, a to jak na tachometru, tak v reálu.

Autor: Michal Pilař 56 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*