Jak dlouho trvá průměrné nabití elektromobilů

electro
Foto: Pixabay.com

Čas nabíjení u elektromobilů se bude lišit. Záležet bude na tom, o jaké vozidlo se jedná. Dále je základem také kapacita baterie. Od toho se bude odvíjet následné dobíjení. Pokud bychom ale vzali průměrný elektromobil, pak vás čas nabíjení mile překvapí. Rozhodně si po přečtení tohoto článku už nebudete myslet, že na nabíjecí stanici strávíte polovinu svého dne. Elektromobilita je dnes na špičkové úrovni. Celkový proces nabíjení je tak otázkou několika desítek minut.

Jak je to s nabíjením elektromobilů?

S největší pravděpodobností s námi budete souhlasit, že každá věc, která se musí nabíjet je relativně rychle nabitá do pouhých 90 %. Zbylých 10 % se následně nabijí prakticky stejný čas, jako od 0 do uvedených 90 %. Jinými slovy na posledních 10 % člověk čeká pomalu stejnou dobu. Jak je to u elektromobilů? Je to podobné? Svým způsobem ano, protože posledních 10 % nabití trvalo delší dobu. Jaký je tedy průměr nabíjení elektromobilu? Na testování bylo vzato klasický elektromobil. Nemusíte se tedy bát toho, že by se testovalo vozidlo značky Tesla. Testované elektromobily jsou dostupné i pro normální pracující osoby.

Nyní se vraťme k samotnému testování elektromobilu. U baterie bylo 90 % kapacity nabito v rozmezí od 25 do 35 minut. Záležet bude na celkové kapacitě baterie a značky vozu. Posledních 10 % dobití byl však časově náročnější. U většiny vozidel se mimo jiné dokázala baterie nabít i na větší hodnotu než kterou udává výrobce. Řeč je o kapacitě vozidla. Tato hodnota se mnohdy pohybovala i přes hranici 2 kWh. Jak je to ale s nabitím, co se týče posledních 10 %? Dokázali byste si tipnout, jak se právě výše uvedená poslední hodnota nabíjela?

Posledních 10 % bylo nejdelších

Jak je již uvedeno výše, záleží na kapacitě baterie a značky vozu. Posledních 10 % se ovšem nabíjelo v rozmezí od 40 do 55 minut. Po uplynutí této doby byla baterie stoprocentně nabitá a vozidla tak mohlo opět vyjet do ulic, a to alespoň na nějakou dobu. Celkový čas se tak pohyboval od 65 do 90 minut. Jinými slovy si u nabíjecí stanice vyčkáte přibližně 1 až 1,5 hodiny.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*