Jak docílit prevence proti rzi na ojetém vozidle

car
Foto: Pixabay.com

U ojetých vozidel se často setkáte s korozi. Pokud kupujete starší ojeté vozidlo, musíte s tímto faktem zkrátka počítat. Věděli jste však, že se dá vůči rzi bránit? Jde jen o stoprocentní prevenci, která výskyt rzi výrazně sníží nebo úplně minimalizuje. Jestliže o vozidlo nebudete pečovat, nemůžete očekávat, že se rez na karoserií neobjeví. Právě s rezavými místy vám můžeme pomoct.

Ojeté automobily a rez

Co si budeme povídat, rez k automobilům patří, jak jsme již uvedli v předchozím odstavci. S tím je potřeba počítat. V první řadě si ukážeme, jaká místa patří k těm nejproblematičtějším. Rez se často objevuje na kapotě, rámu, prahu, výfuku, blatnících nebo lakovaných místech. O to větší riziko hrozí v případě, že autu nevěnujete dostatečnou péči. To jsme konec konců rovněž uvedli v předchozím odstavci. Vše vyžaduje svůj čas a péči. Pokud automobilu dopřejete stoprocentní péči, rez se s největší pravděpodobností neobjeví. Jestliže ano, pak ne během prvních pár let.

V České republice je problém číslo jedna sůl. V momentě, kdy vidíte automobily dovážené ze zahraničí, vypadají jako nové. Sůl je tedy největších zabijákem způsobující rez. Bránit se dá například pravidelným mytím vozidla, a to i během zimního období. Většina řidičů to však neví a nechávají tento proces až na teplé dny. Občas umýt svůj vůz by se mělo právě i v zimě. Tím předejdete výskytu rzi, která se může objevit u zanedbaných vozidel. Tím však naše péče o vozidlo nekončí, protože je potřeba dodržovat i další pravidla.

Jak zabránit výskytu rzi?

Na vašem autě se objevily nové škrábance? Včas je ošetřete, jinak se začnou rozrůstat. Toto rozrůstání povede ke rzi, jež se už jen tak snadno nezbavíte. Pokud jde čistě jen o malý škrábanec, začněte s péči. Dále není od věci nechávat své vozidlo pravidelně kontrolovat v autoservisu. Autoservisy dokážou pohlídat i začínající korozi nebo místa, na kterých koroze hrozí. Důležité je také místo parkování. Nevybírejte vlhká místa. Vyhýbejte se trávě a dalším plochám, které mohou automobilu uškodit.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*