Jak lze prodat svůj automobil aneb poznejte tři způsoby

auto
Foto: Pixabay.com

Prodej automobilu nemusí být jednoduchým procesem. Zvlášť v případě, kdy nemáte prakticky žádné zkušenosti a jde o váš první prodej. Možností je u prodeje automobilu více, jen musíte přijít na to, jaké z nich jsou výhodné. Prozradíme vám ty nejvyužívanější varianty. Následně bude záviset na vás, jakou z nich využijete. Jen je potřeba podotknout, že každý automobil se prodává jinou formou. Zatímco váš soused mohl prodat automobil přes internet, vy jej můžete prodat formou komisního prodeje. Nyní se společně podíváme na několik variant.

Jak prodat svůj automobil?

První možností je internet. Nabídnout prodej přes internet je nejjednodušší varianta. Během chvíle může inzerát vidět velké množství lidí, a to po celém světě. Výhodou je fakt, že nemusíte nikam chodit. Stačí jen automobil nafotit a poté získat potřebné informace o vašem vozidle. Jakmile proces dokončíte, vytvoření inzerátu vám zabere přibližně 5 minut. Na závěr už jen čekáte, jestli se vám neozvou vážní zájemci, kteří by případně měli zájem o váš automobil. Další možností je autobazar. Nechcete mít s prodejem žádné starosti? Co takhle nabídnout svůj vůz největším prodejcům?

Ti vám za pár minut sdělí, kolik jsou ochotní za váš automobil dát. Výhodou je ta, že nedržíte půlroční záruku. Autobazar přebírá veškeré rizika na sebe. Na druhou stranu tato forma prodeje nabízí i nevýhodu. Nevýhoda spočívá v nižší ceně. Za vozidlo vám rozhodně nenabídnou takovou částku, o kterou budete mít zájem. Musíte také počítat s tím, že autobazar kontroluje celkově technický stav vozidla. Na základě technického stavu určí cenu. Vy se ovšem můžete radovat z toho, že peníze máte prakticky okamžitě, a to v hotovosti.

Komisní prodej aneb opět budete potřebovat autobazar

Další formu prodeje je tzv. komisní prodej. Co to znamená komisní prodej? Automobil je váš, ale nabídnete ho k prodeji prostřednictvím autobazaru. Autobazar váš automobil zaparkuje na svou plochu a začne jej nabízet k prodeji. Jakmile automobil prodá, domlouváte si se zájemcem všechny důležité povinnosti, aby mohlo dojít k úspěšnému prodeji. Autobazar si následně vezme provizi z prodeje, kterou si předem domluvíte.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*