Jak pečovat o vozidlo a zabránit výskytu rzi u užitkových vozidel

dodávka
Foto: Pixabay.com

Jak zabránit korozi a pečovat o užitkové vozidlo? Pokud nemáte zájem o to, aby váš užitkový vůz vypadal za rok jako popelnice na kolech, pak je potřeba o něho pečovat. I sebemenší škrábanec se časem může proměnit v rezavou skvrnu, které se následně bude těžko zbavovat. Poradíme vám několik tipů, jak se máte k užitkovému vozu chovat tak, aby nedocházelo ke zbytečným škrábancům a rzi.

Pečujeme o užitkový vůz proti rzi

V první řadě chraňte vozidlo před škrábanci. Ano, je pravdou, že u užitkových vozů to není tak zcela možné, ale pokud se budete řídit pokyny, výskyt škrábanců alespoň omezíte. Prevencí je například parkování mimo jiná vozidlo, parkování pod přístřeškem nebo střechou, nepokládat na vozidlo žádné těžké předměty a nejezdit zbytečně po dírách, které mohou mít vliv na výskyt škrábanců. Dále se zaměřte na slabá místa, co se týče koroze. Tím jsou prahy, střecha, blatníky a uchycení tlumičů. Tyto místa jsou náchylná na výskyt rzi.

Je dobré provést čas od času kontrolu výše uvedených míst. V momentě, kdy uvidíte, že se na nějakém místě objevila koroze, začněte ji okamžitě řešit. Jedině tak nebudete vystavovat své užitkové vozidlo větším korozím. Pokud necháte začínající korozi bez povšimnutí, začne se rozvíjet. Dobrým pomocníkem je WD-40. Tímto sprejem nasprejujte náchylná místa. Seznam náchylných míst jsme vám uvedli v předchozím odstavci. WD-40 je tzv. prevencí proti výskytu korozí. Věděli jste, že je skvělým pomocníkem i časté a pravidelné umývání užitkového vozu?

Užitkový vůz pravidelně umývejte

Jak jsme uvedli na konci předchozího odstavce, pokud automobil nebudete umývat, opět riskujete rychlejší výskyt koroze. Jsou lidé, kteří užitkový vůz během zimního období vůbec neumývají. To je chyba číslo jedna, protože i v tomto ročním období je potřeba věnovat svému vozidlu maximální možnou péči. Pravidelným umýváním a voskováním své užitkové vozidlo chráníte před rzi a dalšími nepříjemnostmi.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*