Jak si pořídit veterána a na co být opatrný

veteran
Foto: Pixabay.com

Koupě automobilu se může považovat za druh investice. Řeč je pochopitelně o koupi veterána, který se postupem času bude zhodnocovat. Jestliže máte volné finanční prostředky a přemýšlíte nad tímto procesem, doporučujeme vám si nastudovat alespoň základy toho, jak se nespálit. V opačném případě totiž utratíte zbytečně své finanční prostředky, které už následně nikdy neuvidíte zpět. Realita totiž může být opačná a vámi zakoupený vůz naopak bude ztrácet na své hodnotě.

Jak poznat veterána?

Kdy lze říct, že je automobil považován za veterána? Nebudeme si nic nalhávat. Odpověď je jednoduchá. Čím starší automobil budete vlastnit tím lépe. Pochopitelně nemůžete za veterána považovat například Škodu Felicii nebo jiný podobný automobil. Podle určitých tabulek je ale za veterána považováno každé vozidlo, jež je starší více než 30 let. Jestliže máte možnost zakoupit vozidlo starší více než 30 let, pak neváhejte. Je ale dobré si o daném vozu něco zjistit. Vždy existují i tabulky, jestli vámi zakoupené vozidlo bude získávat na hodnotě či nikoliv.

Nikde není psáno, že každé vozidlo splňující výše uvedenou dobu stáří bude jen získávat. Jak je to myšleno? Můžete si pořídit vozidlo, které naopak bude na své hodnotě ztrácet. Investované finanční prostředky vám už následně nikdo nevrátí zpět. Další otázkou je, kde vůbec takového veterána hledat. Jste nováčkem ve světě investic, co se týče veteránu, ale přes to byste rádi jednoho z nich vlastnili? Otázkou zůstává, kde najít toho správného veterána, který bude každým rokem sílit, alespoň z pohledu ceny. Odpověď je jednoduchá.

Kde hledat veterána?

Dobrou otázkou je, kde hledat veterána. Odpověď je ale přitom velice jednoduchá. V České republice existuje velké množství klubů a asociací, které nabízejí k prodeji veterány. Pokud jde o renovované, za to však zachovalé kousky, pak počítejte s vyšší cenou pořízení. Není od věci si nastudovat i další potřebné věci a informace o tom, jak začít s investicemi do veteránů.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*