Jak si ulehčit život s elektromobilem

station
Foto: Pixabay.com

Jak si zjednodušit život s elektromobilem? Pokud si vše důkladně naplánujete, pak si ulehčíte celkový život s tímto typem vozu. U elektromobilů je dobré přemýšlet dopředu, a to převážně z důvodu nabíjecích stanic. Pokud máte v plánu jezdit delší trasy, naplánujte si je tak, abyste stále měli možnost nabíjet své elektro vozidlo. Jedině tak vám nebude hrozit úplné vybití vozidla.

Jak si ulehčit život s elektromobilem?

V první řadě jde o chytré nabíjení. K tomu vám poslouží rychlonabíječky, jež jsou označovány DC. Pokud nemáte možnost rychlonabíječek, pak se poohlížejte alespoň po klasických nabíječkách. Ty jsou naopak označovány AC. Nabíjet můžete i v domácích podmínkách. Tím docílíte toho, že vaše nabíjení bude nejlevnější ze všech. Musíte ale počítat s delší dobou nabíjení. Na druhou stranu vám ale bude baterie vozidla vděčná, protože tento způsob nabíjení je nejšetrnější k vašemu vozu. V neposlední řadě vás pochválí i vaše peněženka. Jak bylo uvedeno, jde o nejlevnější způsob nabíjení.

Ulehčit vám život s elektromobilem může i správné naplánování trasy. Jak jsme již uvedli v předchozích odstavcích, řeč je převážně o zjištění toho, kde stojí nabíjecí stanice. Ideálně výše uvedené rychlonabíječky. Ty jsou sice dražší, ale pokud spěcháte během své cesty, je tato forma nabíjecí stanice tou nejideálnější. Jestliže tuto možnost nemáte, budete se muset spokojit s klasickými nabíjecími stanicemi označovanými zkratkou AC. Nabíjejte svůj elektromobil i tehdy, kdy to není úplně zapotřebí. Opět tak neriskujete vypnutí motoru a nepokračování jízdy.

Chytrá aplikace vám poradí!

Poslední možností jsou chytré aplikace. Dnes se dají elektromobily spárovat s chytrými aplikacemi. Pomocí těchto aplikací dokážete svůj elektromobil ovládat i na dálku. Dokážete v aplikaci navrhovat několik funkcí a měnit nastavení vozu. Záležet bude na tom, jaké elektro vozidlo si pořídíte a jakou aplikaci daný výrobce nabízí.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*