Jak ušetřit finanční prostředky na povinném ručení

spend
Foto: Pixabay.com

Budete si pořizovat automobil, ale přemýšlíte už nad tím, jak ušetřit na povinném ručení? Před koupi automobilu dokážete ušetřit finanční prostředky ve více bodech, co se týče povinného ručení. Stačí jen vědět, jak na to. Kromě toho bude o ceně povinného ručení rozhodovat také samotné vozidlo, jež zakoupíte. Pokud máte hluboko do kapsy, pokuste se nakoupit svůj automobil chytře.

Na povinném ručení dokážete ušetřit

Koupě automobilu může výrazně ovlivnit cenu povinného ručení. Je rozdíl pořídit si vozidlo s motorem 1.0, 1.2 nebo 2.5. V konečném důsledku poznáte rozdíl. Pokud tedy netoužíte zaplatit za povinné ručení zbytečné tisícikoruny ročně, pak se poohlížejte spíše po prvních variantách motorizace. Tím dokážete ušetřit nemalé finanční prostředky. Dále je potřeba vědět, že není výhodné uzavřít první povinné ručení, které uvidíte. Co tím chceme říct? Nechte si nezávazně spočítat několik nabídek pojišťoven.

Buď to jednotlivé pojišťovny obejdete svépomocí nebo využijete internetové srovnávače, které pojištění vypočítají za vás. Následně vám systém dokáže vyjet nejlevnější nabídky na trhu. Tady buďte však obezřetní, protože ne vždy je nejlevnější nabídka nejvýhodnější. Zjistěte si, co se v balíčku pojistky nachází. Především se zaměřte na pokrytí v případě škody na majetku a zdraví. Uzavřete pojistku nabízející přinejmenším částku ve výši 100 milionů korun a více. Menší částky by vám v případě nehody nemusely vystačit na pokrytí všech výdajů.

Bonus za jízdu bez nehody

Každým rokem můžete využívat bonus za jízdu bez nehody. To je další tip, jak ušetřit relativně zajímavé finanční prostředky. Mnohdy mají jednotlivé pojišťovny akce, které nabízejí v případě, že uzavřete pojistku prostřednictvím internetu. I tady se dá ušetřit zajímavá finanční částka. Sleva ovšem ve většině případů platí na první rok. Záležet bude na tom, o jakou slevu se jedná. Kromě samotné slevy se bude ještě částka odvíjet od toho, jaká pojišťovna tuto akci nabízí.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*