Jak vybrat auto

vehicle
Foto: Pixabay.com

Nákup automobilu je nutné podřídit několika základním kritériím. Důležité je například, kolik lidí bude ve voze pravidelně cestovat i to, na jaké vzdálenosti.

Nákup auta není pro nás většinou levnou, a tudíž ani snadnou záležitostí. A mnohdy ani nezáleží na tom, zda kupujeme nový vůz anebo auto z druhé či třetí ruky. První otázkou, na kterou si budete muset odpovědět je, jak velké auto si představujete.

  • Odpověď na tuto otázku se odvíjí pochopitelně od toho, jestli má být auto rodinné nebo pro někoho, kdo je single.
  • Výhodou menšího auta je méně problémů s parkováním.

V ceně ani spotřebě si většinou malá auta s velkými nezadají. Když jsme se dostali k té spotřebě, pak dalším rozhodujícím parametrem bude druh motoru. Jinak řečeno – benzin nebo diesel.

  • Pokud jezdíte převážně na delší vzdálenosti, pak bude vhodnější diesel.
  • Benzínový motor se více vyplatí při krátkých pojížďkách po městě.

Důležitá bude pochopitelně také značka vozu. V tomto případě je dobré vybrat si podle estetických vlastností například tři značky a poté vylučovací metodou dojít k té nejlepší tím, že si přečtete recenze na tyto vozy a také zjistíte dostupnost náhradních dílů.

Podle jakých kritérií zvolit barvu vozu

Každého jistě napadne, že se barva kupovaného vozu bude volit podle toho, kterou máme v oblibě. Nemusí to být ale tak docela jediné kritérium. Pokud chcete kupříkladu zvýšit svou bezpečnost, pak jsou nejlepší volbou jasné barvy, mezi nimiž vede bílá. Nevýhodou může v tomto případě být fakt, že se budete muset o svůj vůz více starat a častěji s ním zajíždět do myčky.

Kdy volit náhon na předek a naopak

Rozhodovat se lze také podle toho, zda má vůz náhon na předek nebo a zadní část. Zadní náhon bude atraktivnější pro milovníky adrenalinu. Tyto vozy mají rychlejší rozjezd a jsou také lépe ovladatelné. Přední náhon budou preferovat řidiči, kteří nemají rádi uvnitř automobilu hlučnost a také si chtějí být jisti, že bude jejich vůz na mokré nebo zasněžené vozovce stabilní. Rozhodovat se budete pochopitelně také podle toho, kolik máte k dispozici finančních prostředků.

Zdroj: motorvize.cz

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

1 trackback / pingback

  1. Audi z bazaru: Jak koupit ojeté auto bez rizika? | AktualniAuta.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*