Jak vybrat autosedačku pro své dítě

interier
Foto: Pixabay.com

Výběr autosedačky pro dítě je zásadní rozhodnutí. Autosedačka totiž rozhoduje o životě vašeho dítěte, dojde-li k dopravní nehodě. Pokud se zaměříte na levné autosedačky, pak nepočítejte s příliš velkou ochranou dítěte. Jinými slovy se tady v žádném případě nevyplatí šetřit své finanční prostředky. Co tím chceme říct? Jednoduše to, že byste si za kvalitu měli bezesporu připlatit. Jedině tak zajistíte dítěte nejlepší možnou péči během převozu z místa A do místa B.

Vybíráme autosedačku pro dítě

Prozradíme vám několik základních parametrů, na které by se člověk měl zaměřit, jestliže pořizuje pro své dítě novou autosedačku. Určitě s námi budete souhlasit, že bezpečnost patří na první místo. Autosedačka musí splňovat bezpečnostní normy. Zjistěte, zda byla vámi vybraná autosedačka testovaná či nikoliv. Pokud ne, pak nesplňuje bezpečnostní normy a nemůže být prodávaná. Pokud testována byla, jednoduše si zjistěte, jak si autosedačka vedla. Dále je potřeba vědět, jestli je autosedačka určená pro váš automobil.

Nejspíš vám nemusíme říkat, že autosedačka musí odpovídat váze a výšce vašeho dítěte. V neposlední řadě se poohlížejte po autosedačce, která nabízí kvalitní polstrování. Tím zajistíte dítěte větší komfort. Pro pohodlí dítěte je dobré, aby autosedačka měla vyměnitelný potah. Možnost naklápění sedačky do lehu a ochranu proti bočním nárazům. Autosedačka dále musí splňovat možnost nastavitelnosti opěrky hlavy a polohy opěrek. V neposlední řadě je dobré, aby zvládala také nastavení bezpečnostních pásů. O těchto vlastnostech není potřeba debatovat. Jde o úplný základ u autosedaček.

Jak je to s bezpečnostním pasem?

Pas u autosedaček může být vyráběn v několika verzích. Vy se ovšem poohlédněte po tříbodových pásech nebo pětibodových pásech. Tyto dvě varianty patří k těm vůbec nejvyužívanějším a nejbezpečnějším. Jedině tak opět dítě získá maximální možné bezpečí, které mu můžete v danou chvíli nabídnout. Počítejte s tím, že autosedačky postaveny na kvalitě a bezpečnosti vás budou stát i několik tisíc korun.

Autor: Michal Pilař 56 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*