Jak vybrat dodávku

delivery
Foto: Pixabay.com

Dodávka slouží převážně pro komerční účely. Má za úkol přepravit z místa A do místa B věci. Z větší částí si tak dodávku pořizují převážně podnikatelské osoby. Pokud i vy patříte k podnikatelům, kteří se bez dodávky neobejdou, pak je potřeba se zaměřit na pár věcí. Víte, jak vybrat dodávku? Jestliže ne, doporučujeme vám se na níže uvedený seznam bezesporu podívat. Jedině tak se nespálíte.

Novou nebo ojetou dodávku?

Tady bude záležet na mnoha faktorech. Jedním z nich je i ten, jaké máte v dané chvíli finanční možnosti. Pořízení nové dodávky je mnohem větší finanční zátěž. Pokud se ovšem budete poohlížet po ojeté dodávce, musíte počítat s tím, že dříve nebo později se začnou objevovat různé závady. Dalším rozhodujícím parametrem je vytíženost. Jste přesvědčení o tom, že vám dodávka bude jezdit? Jestliže ano, zkuste se zamyslet nad novou dodávkou. Máte-li dostatečné množství zakázek na pokrytí, hravě vám výdělek zaplatí měsíční splátky. Tím nezatížíte váš firemní finanční rozpočet.

Pokud jde o občasné podnikání prostřednictvím dodávky, s největší pravděpodobností si vystačíte s ojetým kouskem. Do historie přitom můžete zajít jen pár let. V žádném případě nedoporučujeme koupit dodávku starou více než 15 let. Takové dodávky mají leccos za sebou a závady tak na sebe nenechají dlouho čekat. Jak ale vybrat tu správnou ojetou dodávku? U nové dodávky není nejspíš nad čím přemýšlet. U ojeté dodávky si zjistěte historii. Co největší množství informací i historii daného vozu vám může následně ušetřit zajímavé finanční prostředky.

Olej, rozvody a další detaily

Důležitý je olej. Jak často se měnil, kdy naposledy a jakou značku předchozí majitel využíval. Od věci nejsou ani otázky ohledně rozvodů. Opět se zeptejte, kdy byly rozvody dělány. Přejděte k dalším důležitým komponentům a bodům. Mezi tyto body patří stav tachometru, celkový stav vozidla a historie, jak jsme již uvedli v předchozím odstavci. Pokud je prodejce firma, zjistěte si také historii o vámi vybrané firmě, a to včetně recenzí.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*