Jak začít s přestavbou dodávky na obytný vůz

obytny_vuz
Foto: Pixabay.com

Přestavba dodávky na obytný vůz dnes lidé považují za zcela běžný proces. Velké množství lidí si pořizuje dodávku jen z toho důvodu, aby ji následně mohli přestavět na obytný vůz. Jak ale s takovou přestavbou začít? Je potřeba se zaměřit na ty nejdůležitější věci, a to včas. V opačném případě už může být pozdě. Zvlášť ve chvíli, kdy jste už dodávku pořídili. V následujících odstavcích vám poradíme, kde a jak začít s přestavbou dodávky na obytný vůz.

Začínáme s přestavbou na obytný vůz

Prvním bodem je výběr dodávky. Jaká dodávka je vhodná k přestavbě na obytný vůz? Záleží na mnoha faktorech. K hlavním parametrům bude patřit například vytíženost. Jak často budete automobil využívat? Budete jezdit pouze po České republice nebo i zahraničí? I kvalita jednotlivých cest je faktorem, jež ovlivní výběr dodávky. V neposlední řadě také bude záviset na tom, kolik místa od obytného vozu očekáváte. Pochopitelně musíte vybrat spolehlivou dodávku s motorizací, která vás nebude připravovat následně o finanční prostředky.

Je ve vašem zájmu, aby byla dodávka plně funkční s vynikající motorizací. K oblíbeným dodávkám na přestavbu obytného automobilu patří například Peugeot Boxer, Fiat Ducato nebo Citroen Jumper. Ve směs se jedná o stejná vozidla, a to jak po vzhledové, tak motorové stránce. Rozdíl je pouze v logu a názvu daného automobilu. K dalším oblíbeným dodávkám patří i Ford Transit s většími rozměry. Pokud ale chcete skutečně spolehlivý vůz, výše uvedená trojice patří k těm nejideálnějším vůbec.

Bez opravy a zásahu se neobejdete

Je potřeba myslet na to, že se bez oprav a větších zásahu neobejdete. Ať už koupíte jakoukoliv dodávku, zásah bude zapotřebí. Dodávku musíte zbavit rezavých míst. Opravit vnitřní část vozidla tak, aby bylo možné ji předělat na obytný automobil a vložit také nějaké finanční prostředky do důkladné kontroly v autoservisu. Automobil nezapomeňte také pečlivě uklidit a umýt. Do zadní plochy budete stěhovat věci, pomocí kterých docílíte přestavby. Poté už se k úklidu nedostanete.

Autor: Michal Pilař 56 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*