Jaké máte možnosti financování vozu

auto
Foto: Pixabay.com

Automobil lze financovat třemi způsoby. Prozradíme vám, jaké varianty financování existují a následně už bude záviset na vás, jaký vám z níže uvedených možností financování bude nejbližší. Je potřeba sdělit, že každý typ financování nese své výhody a nevýhody. Právě finální rozhodování už je na každém z vás. Vy musíte vyhodnotit, zda jsou výhody ve vámi vybrané variantě financování dostačující či nikoliv. Jak to tedy je, co se týče financování vozu?

Jakým způsobem si můžete pořídit vozidlo?

Prozradíme vám důvody, jak financovat vozidlo v momentě, že nemáte finanční prostředky. Pochopitelně zaplacení vozu za hotové je bezesporu nejjednodušší a nejideálnější variantou. Pokud ale nemáte dostatečnou hotovost, pak vám nezbývá nic jiného než se obrátit na finanční pomoc. Právě ta nabízí celkem 3 nejčastěji využívané možností toho, jak dojít k automobilu i přes to, že nemáte svou finanční hotovost. První možností je spotřebitelský úvěr. Jde klasickou půjčku, u které koupě automobilu nehraje žádnou roli. Bankovní nebo nebankovní společnost v mnoha případech ani nezajímá, na co půjčované finance poslouží.

Při koupi automobilu v bazaru nebo u soukromníka se tak stáváte majitelem vozu a jste zapsán v technickém průkazu. Pokud budete chtít automobil následně prodat, nemusíte čekat na souhlas společnosti. Jste zkrátka jak majitelem, tak provozovatel vozu a spotřebitelský úvěr není ani z jednoho procenta v kontaktu s vozem. Druhou možností je finanční leasing. Tady už je to poněkud jiné, protože majitelem nejste vy, ale leasingová společnost, která si ponechává mimo jiné i velký technický průkaz a zasílá ho jen ve chvíli, kdy vás čeká technická kontrola. Majitelem se stáváte až po zaplacení leasingu. Teprve poté je auto psáno na vás a vy získáváte velký technický průkaz.

Operativní leasing aneb automobil nikdy nebude váš!

Poslední možností je operativní leasing. Jde vlastně o pronájem vozu, kdy platíte měsíční splátky leasingové společnosti a ta vám na oplátku dodává vozidlo k ježdění. Tady je potřeba myslet na to, že ročně můžete ujet pouze dohodnuté množství kilometrů. Ve většině případů jsou nejčastější balíčky v rozmezí od 10 do 30 tisíc kilometrů. Pochopitelně je balíček s 30 tisícovým nájezdem dražší. Měsíčně tak budete platit více než osoba, která si automobil sjednala pouze na 10 tisíc kilometrů. Automobil navíc nikdy nebude váš, ani po uplynutí lhůty. Ta se zase nejčastěji stanovuje na 12, 24 nebo 36 měsíců. Poté máte možnost si od společnosti vzít nové vozidlo a pokračovat s operativním leasingem.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*