Jaké státy jsou dobré pro dovoz ojetého automobilu

octavia
Foto: Pixabay.com

Pořízení ojetého automobilu může stát relativně velké množství finančních prostředků. Někteří se tak snaží nakoupit výhodně a využívají k tomu všelijaké možností. Jednou z nich je i nákup ojetého automobilu ze zahraničí. Právě nákup ze zahraničí vám může ušetřit nemalé finance. Kromě toho máte větší pravděpodobnost toho, že bude vozidlo v lepší kondici, a to převážně z kosmetického hlediska. V zahraničí se na cestách nevyužívá téměř žádná sůl. Jak jistě můžete vědět, sůl bývá největším zabijákem podvozku každého jednotlivého automobilu.

Z jakých států se k nám dováží automobily?

Dnes nepotřebujete mít zkušenosti k tomu, abyste si převezli automobil do České republiky. Vše za vás mohou udělat specializované firmy, které se tímto odvětvím živí. Záležet bude na vás, jestli těmto firmám za služby zaplatíte nebo si vše obstaráte svépomocí. Jen je potřeba zmínit, že nejde o jednoduchý proces. Musíte umět alespoň základy cizího jazyka. Jedině tak máte šanci, že koupíte správně. Prvním státem je Německo. Z Německa se do České republiky dováží převážně automobily značky Mercedes-Benz, BMW, Audi nebo Škoda.

Ojetinu z Německa poznáte prakticky na první pohled. Vzhledově bude většina těchto automobilů vypadat tak, jako by právě vyjela z tovární linky. Následně je ale dobré prověřit také stav automobilu. Určitě zde neplatí pravidlo, co je hezké z venku, musí být nutně hezké i po technické stránce. Jinými slovy není všechno zlato, co se třpytí. Dalším státem je Itálie. Z Itálie se často dováží například Renaulty nebo Citroeny. Pokud tedy toužíte po těchto vozidlech, pak byste se měli zaměřit na dovoz ojetého vozidla z Itálie.

Na seznamu je i USA

Budete překvapení, protože kromě Nizozemska a Belgie je na seznamu také USA. I ze Spojených států amerických se k nám dováží relativně velké množství automobilů. Pochopitelně čísla nejsou tak vysoká, jako například u Německa nebo Itálie. I přes to se USA dostalo na seznam.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*