Jakou ojetinu si pořídit do částky 100 tisíc korun

sell
Foto: Pixabay.com

Váš rodinný rozpočet na pořízení ojetého automobilu tvoří 100 tisíc korun a vy nevíte, zda to není málo? Věřte nám, že i v této době se za tyto peníze dá pořídit relativně slušné ojeté vozidlo. Prozradíme vám, na jaké automobily byste se měli zaměřit. Jedná se o odzkoušené ojetiny, jež vám poslouží i několik dalších let. Pokud se o ně budete pochopitelně pečlivě starat.

Ojetiny do 100 tisíc korun

Prvním tipem na automobil do 100 tisíc korun je Ford Focus II. Generace s motorem 1.6 16V o výkonu 74 kW. Jestliže budete podle předpisů vyměňovat motorový olej, filtry a rozvodový řemen, pak se nemusíte bát toho, že by vás toto vozidlo nechalo na silnici. Rozhodně nevěřte větě (Fordem tam a vlakem zpátky). Vše je jen o tom, jak se o dané vozidlo staráte. Dopřejte mu vše a uvidíte, že vás Ford Focus II. Generace nezklame. Výše uvedený motor jsme nenapsali pro nic za nic. Právě na tento typ motoru se zaměřte při koupi tohoto modelu.

Stejně malý a zároveň poctivý automobil je Renault Clio III. Generace. Tento model se může pyšnit kvalitním motorem o obsahu 1.2 16V 55 kW. O Renaultech se už v minulosti vědělo, že dokážou navrhnout plně fungující motor bez zbytečných závad. Zvlášť motor 1.2 se této společnosti náramně povedla. Vyráběla se v několika variantách s odlišným výkonem. Budete-li si ale pořizovat Renault Clio III. Generace, pak se zaměřte převážně na tuto motorizaci, včetně výše uvedeného výkonu. Opět se jen zaměřte na poctivý servis. Následně si vychutnávejte jízdu na maximum.

Nesmrtelný motor 1.9 TDI

Posledním tipem je motorizace 1.9 TDI od společnosti Škoda. Tato motorizace se již nevyrábí. I přes to ale narazíte na vozidla, která jsou tímto motorem vybavená. Pochopitelně se opět bavíme o ojetinách. Věřte nám, že se jedná o nesmrtelný motor, jež nemá problém zvládnout i více než 750 tisíc kilometrů. Zvlášť ve vozidlech Škoda Octavia I. Generace a Škoda Octavia II. Generace.

Autor: Michal Pilař 56 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*