Kde mohu koupit ojetý vůz

bmw
Foto: Pixabay.com

Ojetý automobil si můžete pořídit v několika bazarech nebo u soukromníka. Máte připravený seznam věcí, na které si dát pozor u koupi ojetého vozidla? Pokud je vaše odpověď ano, pak vás s největší pravděpodobností bude zajímat také to, kde takovou ojetinu vlastně pořídit. Jak jsme již uvedli, možností je více. Záležet bude na tom, jaká z nich vám v konečném důsledku padne. Pojďme se na ně podívat blíže.

Možnost koupi ojetého vozidla v bazaru

První variantou je koupě ojetého vozidla v autobazaru. Tady se pozastavíme, protože autobazarů je celá řada. Je tedy potřeba vybrat ten správný. Rozhodně ho nevybírejte podle nabídky vozidel. Hezká auta sice mohou vypadat jako hezká, ale ve finále zjistíte, že s nimi budete jezdit maximálně jeden týden, než se rozsypou. Jak tedy vybrat ten správný autobazar? Vsaďte na jistotu a internet. Na internetu se dnes dočtete recenze všech autobazarů, jež nabízejí svá vozidla. Není vůbec od věci vstoupit do těch největších. Řeč je například o AAA Auto.

Představovat vám výše uvedený autobazar nejspíš nemusíme. Lidé se tady rozdělují do dvou skupin. Tou první je skupina lidí, kteří tento autobazar doporučují. Druhou skupinou jsou lidé, jež by se příště tomuto autobazaru vyhnuli obloukem. Výhodou AAA Auto je fakt, že při koupi automobilu za více, než 100 tisíc korun získáváte záruku. To vám tady v České republice nenabídne žádný jiný autobazar. Jinými slovy při koupi automobilu v jiném autobazaru vás po odjetí prakticky přestanou znát. Není to tím, že by každý autobazar patřil k podvodníkům. Mají však chytře sepsané smlouvy, pomocí kterých se kryjí.

Koupě ojetého vozidla u soukromníka

První možnost jsme vám představili v předchozím odstavci. Kromě AAA Auto připadá v úvahu také Auto Esa, Auto Jarov nebo Auto Hity. Druhou variantou je koupě vozidla u soukromníka. Na tyto inzeráty je možné narazit na inzertních portálech. Tím nejvyhledávanějším je Bazos.cz. Inzertní portál, kde většina lidí prodává svůj automobil svépomocí. I u soukromníků musíte být obezřetní. Ty vám ale musí držet minimálně půlroční záruku na skryté závady, a to podle zákonu.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*