Mercedes-Benz Sprinter oslavil 27 let

dodavka
Foto: Pixabay.com

Mercedes Sprinter brázdí cestami po celém světě již více než 27 let. Vyrábět se tento model užitkového vozidla začal v roce 1995. Od té doby si získal obdiv u majitelů, podnikatelů a firem po celém světě. Mercedes Sprinter je využíván k přepravě balíků i jiných věcí. Mercedes Sprinter se začal vyrábět v několika verzích. Lidé či firmy si ho tak mohli pořizovat jako valník, sklápěč nebo klasický podvozek. Výběr druhu tohoto auta závisel na tom, v jakém odvětví člověk nebo firma podnikala.

Co víme o Sprinterech?

Už v té době byl Mercedes-Benz Sprinter považován za moderní dodávku, která měla změnit celkovou dopravní přepravu. Byl vybaven novými systémy, které pomáhaly řidičům s jednodušším řízením. Jakmile se po celém světě prodalo více než 1,25 milionů kusů, došlo k renovacím. Řeč je o roku 2006. Právě tento rok změnil Mercedes-Benz Sprinter k lepšímu. Změny se týkaly převážně větších dveří nákladového prostoru, vyšší střechou nebo možnosti vybrat si až ze čtyř délek tohoto užitkového vozu. Firmy nebo jedinci tak mohli pořizovat jak krátké, tak delší dodávky.

Od výše uvedeného roku 2006 tak prodej opět rapidně stoupl. Prodeje se konaly až do roku 2013. V tomto roce opět mluvíme o dalších renovacích, které Mercedes-Benz u vozidel podstoupil. Rok 2013 představoval efektivnější pohonnou jednotku, funkci ECO start and stop a technologií SCR. Pro řidiče tak opět jednodušší řízení a manipulace s dodávkami značky Mercedes-Benz modelu Sprinter. K hlavním funkcím pochopitelně patří i sledování jízdních pruhu, asistent dálkových světel nebo sledování mrtvého úhlu. Mercedes-Benz se rovněž snažil vyvinout i systém na předcházení kolizí. Řízení Sprintera je dnes považováno spíše za relax než za práci.

Dostupné pro menší i střední firmy

Ačkoliv je pořizovací cena vyšší, stále se jedná o dostupné užitkové vozidlo, a to jak pro menší, tak střední firmy. Nemusíte se tak bát toho, že by užitkový vůz značky Mercedes-Benz byl dostupný pouze pro nejúspěšnější a nejvýdělečnější firmy na světě.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*