Mýty o elektromobilech část I.

electricity_car
Foto: Pixabay.com

Mýty jsou a budou vždy kolem nás. Společně si představíme mýty, které rozhodně u elektromobilů můžeme vyvrátit. Níže uvedené mýty jsou také hlavním důvodem toho, proč lidé mají strach z koupi těchto vozidel. Ukážeme si, že strach je zcela zbytečný, protože se jedná čistě jen o mýtus, který koluje mezi normálními lidmi. Pravda je však na opačné straně, a tak se koupi elektromobilu bezesporu nemusíte obávat.

Jaké známe mýty o elektromobilech?

Prvním a častým mýtem je ujetý počet kilometrů. Ano, výrobce mnohdy toto číslo přestřeluje. Na druhou stranu se nemusíte bát toho, že byste si nedokázali vyřídit své věci. Je potřeba myslet na to, že změna terénu a váhy může ovlivnit celkový dojezd elektromobilu. Rozhodně to ale není o tom, že by kapacita baterie rázem klesla o několik desítek procent. Úbytek je zde zcela malý a téměř nepoznatelný. Moderní elektromobily dnes bez problémů zvládají trasu i v rozmezí od 400 do 600 km. Záležet ovšem bude na tom, jakým terénem a při jaké váze s vozidlem pojedete.

Funguje to podobně, jako používání mobilního telefonu. Pokud jej necháte ležet nebo se díváte jen na internetové stránky, pak vám vydrží déle než při náročnějších aplikacích, filmů nebo her. Dalším mýtem je nabíjení. Lidé si často myslí, že u nabíjecí stanice budou stát desítky hodin. I toto je považováno za obrovský mýtus, protože 90 % kapacity máte nabito přibližně za 30 minut vašeho času. Během této doby si můžete zajít do obchodu nebo si začít vyřizovat své věci. Výhodou je ale potom cena provozu, která vás bude stát jen několik desítek halířů na 1 km.

Mohlo by Vás také zajímat: Mýty o elektromobilech část II.

Špatné topení a vlastnosti v zimním období

Máte pocit, že v zimním období je potřeba ve vozidle být v kabátě nebo bundě? Jste na omylu, elektromobily topí daleko rychleji než klasická vozidla. Nemusíte se tak bát toho, že by v elektromobilu byla zima. Opak je zde totiž opět pravdou a vytopit automobil dokážete během pár vteřin.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*