Mýty o elektromobilech část II.

electric_vehicle
Foto: Pixabay.com

Ukážeme si druhý díl nejčastějších mýtů, co se týče elektromobilů. Většina lidí se zastává klasických benzínových nebo naftových vozidel. Je to pochopitelné, protože Česká populace měla vždy strach z něčeho nového. Zkrátka elektromobilům ještě nedůvěřují. Dokázali jsme vám ale vyvrátit hned několik mýtů, jež se týkaly nepravdivých informací o elektromobilech. Těchto mýtů je však daleko více a my se na ně společně podíváme.

Elektromobil jen pro bohaté

Lidé mají za to, že je elektromobil jen pro bohaté. Je to převážně díky tomu, že se nejčastěji v tomhle odvětví mluví o značce Tesla. Je pravdou, že vozidla značky Tesla patří k relativně drahým vozům, na druhou stranu vás nikdo nenutí, abyste si pořizovali modely výše uvedené značky. Elektromobil dnes nabízí i Volkswagen, Hyundai nebo Škoda. Cenově se tyto vozy pohybují v řadech stovek tisíc korun, jako běžná vozidla této doby. Musíte sice počítat s vyšší cenou, na druhou stranu investice se vám vrátí v podobě levnějšího provozu.

Kromě toho, že jsou lidé spojování se značkou Tesla mají za to, že ostatní elektro vozidla nepatří k těm kvalitním. Jinými slovy, není-li to vozidlo značky Tesla, nemohu očekávat kvalitu. I toto je obrovský mýtus, který jde snadno odvrátit. Elektromobilita je dnes technologický na jiné úrovni než tomu bylo na začátku. Elektromobily tak ve vysoké kvalitě vyrábí i značky Hyundai, Volkswagen nebo Škoda. Kromě toho značka Volkswagen a Hyundai se může pyšnit modely, jež jsou doporučovány i jako bazarové kousky. Zkrátka se nemusíte bát, pořídit si i elektromobil z druhé ruky.

Neschválené nabíjecí stanice a poškození baterie?

Tohoto se opravdu bát nemusíte. Veškeré nabíjecí stanice umístěné po městech jsou kvalitní a plně schválené. V žádném případě tak nebude docházet k poškození a snižování kapacity baterie ve vozidle, které jste si pořídil. Za pár minut se můžete radovat z 90 % nabití vozu. Následně tak opět můžete vyrazit na cesty.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*