Na co se připravit v zimním období

zima_auto
Foto: Pixabay.com

Zima je za dveřmi a s tím i povinnost každého řidiče. Čeho se tato povinnost týká? Je potřeba vybavit váš automobil pro toto roční období. Pokud si myslíte, že se zimní období obejde bez jediné investované koruny, jste na omylu. Každým rokem je to stejné, protože vaše vozidlo potřebuje výbavu, bez které se neobejdete. Kromě toho s touto výbavou vás nic během zimního období nepřekvapí.

Jak se připravit na zimní období?

O zimních pneumatikách vás s největší pravděpodobností nemusíme informovat. Bez těch se v žádném případě neobejdete. Pokud nemáte finanční prostředky, pak raději automobil zaparkujte do garáže a nejezděte. Jestliže to chcete riskovat, nejenom, že vám hrozí pokuta, ale můžete také způsobit vážnou dopravní nehodu. Zimní pneumatiky musí obsahovat vzorek o hloubce alespoň 4 mm. V momentě, kdy je vzorek nižší, zimní pneumatiky nemají takovou účinnost. Navíc vás policie bude při první kontrole pokutovat. Na závěr hrozí také odebrání technického průkazu a pozastavení jízdy.

Říkáte si, že jsou sněhové řetězy k ničemu? Najednou ale plánujete výlet, který se bez nich neobejde? Je dobré sněhové řetězy během zimního období vozit v kufru vozidla. Nikdy totiž nevíte, kdy vám mohou pomoct. Vy tak následně nebudete muset čekat několik desítek minut na pomoc. V zimním období se o to více zaměřte na správnou hustotu pneumatik. V žádném případě se nesnažte natlačit do pneumatik jiný tlak než je předepsaný výrobcem vozidla. Pokud tak učiníte, výrazně tím snížíte jízdní vlastnosti vašeho vozidla.

Na co být ještě v zimním období připraven?

Dále je dobré si nechat automobil prověřit. Jedině tak budete mít jistotu, že vás nic nepřekvapí. Důležité jsou převážně brzdy a stav celkového vozidla. Zapomenout byste ovšem neměli ani na funkční topení. V automobilu vozte při sobě neustále škrabku na led, smetáček a rozmrazovač, a to jak oken, tak zámku pro případ zamrznutí. Hodit se vám bude mimo jiné i čistá a suchá utěrka na utření.

Autor: Michal Pilař 56 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*