Na jaké komponenty se zaměřit u ojetých vozidel

car
Foto: Pixabay.com

Ojetý automobil vyžaduje mnohonásobně větší péči než nové vozidlo. Je to pochopitelné, protože v momentě, kdy vozidlu nedopřejete potřebnou péči, dříve nebo později se rozpadne. Vy, jakožto majitel byste o své vozidlo měli pečovat s láskou. Pokud nevíte, na jaké komponenty a věci se máte zaměřit, nezoufejte. Právě s touto problematikou vám dokážeme pomoct. Následujte nás.

Na co se zaměřit u ojetého vozidla?

Jednou z nejdůležitějších věcí jsou brzdy. O tom není pochyb. Pokud nejsou brzdy v pořádku, pak nemůžete se svým vozidlem cestovat. Je dobré u vozidla zkontrolovat stav brzd. Projít destičky i samotný kotouč, popřípadě bubnové brzdy. Jaký je stav a vydrží vám vaše brzdy alespoň nějakou dobu nebo je potřeba je okamžitě vyměnit? Kromě brzd hrají hlavní roli v bezpečnosti také pneumatiky. I ty jsou pro jízdu nezbytně důležité. Pneumatiky bez vzorku mohou z vozidla udělat během pár vteřin zbraň, která se nebude příliš dobře ovládat.

Teprve poté můžete přejít k dalším věcem, bez kterých se sice fungovat dá, ale ovlivňují celkový stav vozidla. Řeč je například o oleji. Ten by se měl pravidelně měnit, a to podle předepsaných intervalech. U automobilů bývají tyto intervaly většinou v rozmezí od 8 do 15 tisíc kilometrů. Dále je potřeba se zaměřit také na rozvodový řemen. Tady už při poškození může dojít k problému. Jakmile je rozvodový řemen poškozen, může to ovlivnit celkový technický stav vozidla. Následně oprava nebude vůbec patřit k těm nejlevnějším.

Kapaliny!

Automobil má mimo jiné i provozní kapaliny. Ty je potřeba každých tisíc kilometrů kontrolovat. Převážně tedy brzdovou a chladící kapalinu. Tyto dvě kapaliny patří k těm nejdůležitějším, nebudeme-li počítat olej. Vaše ojeté vozidlo potřebuje maximální možnou péči, jak již bylo uvedeno v předchozích odstavcích. Jinými slovy si nějakou tu korunu zkrátka připravte.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*