Oblíbené barvy u ojetých vozidel

aston
Foto: Pixabay.com

Víte, na jaké barvy se lidé zaměřují u pořízení ojetého automobilu? Překvapivě vedou ty, jež patří k těm nejznámějším a nejvyužívanějším, a to nejenom u samotných vozidel, ale také v interiérech bytů, rodinných domů nebo kanceláří. Povíme si seznam nejoblíbenějších barev u aut, které se v posledních letech kupují. Svět ojetých vozidel stále žije a dokonce každým rokem rapidně stoupá.

Zájem o ojetá vozidla je rapidní aneb jaké barvy patří k oblíbeným?

Prodej vozidel je i přes inflaci relativně vysoký. To se ovšem týká převážně ojetých vozů. Těch se v České republice prodá největší množství. O nová auta lidé zájem příliš nemají z důvodu chybějících finančních prostředků. Pojďme se nyní vrátit k oblíbeným barvám. První místo a titul nejoblíbenější barvy získala barva šedá. Šedých automobilů se v České republice prodá nejvíce. Je potřeba ovšem zmínit, že tato barva je často obrovským soupeřem bílé barvy, která jen o malé množství ztrácí na první místo. Kromě toho je důležité zmínit, že se tyto barvy neustále předhánějí.

Jinými slovy jednou získává na popularitě bílá barva, po druhé naopak zase šedá. Každý měsíc i rok je svým způsobem odlišný. Další barvy už ovšem ztrácejí ve větším měřítku. Jaká barva se umístila na další pozici? Mezi další oblíbené barvy patří například modrá nebo červená. Je až neuvěřitelné, že i tyto barvy se umístili na popředí oblíbených barev. Ačkoliv ztrácí více než 10 % na předchozí dvě barvy, stále jde o prodávanou barvu, alespoň z pohledu automobilového průmyslu. Jen po informaci, jakou barvu vozidla máte vy? Koupili byste si raději červenou nebo naopak šedou či bílou barvu?

Do tabulky se dostala i černá barva

Tabulku uzavírá černá barva, jež patří rovněž k těm více oblíbeným barvám. Hlavně z toho důvodu, že na černém vozidle nejsou vidět různé nečistoty. U bílého vozidla musíte počítat s častějším umýváním svého automobilu. Pokud vám tento proces nevadí, pak se můžete zaměřit na první dvě nejoblíbenější barvy.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*