Ojetiny i nové automobily rostou na cenách

ojetina
Foto: Pixabay.com

Ceny ojetin rostou, podobně, jako inflace. Vliv na zdražování má hned několik faktorů. Jedním z nich je i nedostatek čipů. Právě nedostatek tohoto materiálu je problémem číslo jedna. Dále pak chybí i další materiály v automobilovém průmyslu. V neposlední řadě je na vině také nedostatek zaměstnanců. Pomalu, ale jistě se doba prodávaných vozů z druhé ruky podobá krizi, která nás napadlo v roce 2009.

Jak jsou na tom ojetiny nyní?

Pokud bychom se podívali na automobil, který se pohyboval v rozmezí od 300 do 350 tisíc korun, zjistili bychom, že cena o několik měsíců později je přibližně o 40 až 60 tisíc vyšší. Finální částka takového automobilu tak následně bude překračovat hranici vyšší než 400 tisíc korun. Na slevy při pořizování ojetého vozu zapomeňte. Jestliže jste byli zvyklí na to, přijet do autobazaru a smlouvat, v této době šanci již nemáte. Jak se brání prodejci ojetých vozů? Snaží se dovážet automobily ze zahraničí, a to ve větším množství. Chtějí mít tak jistotu, že budou mít co prodávat po novém roce.

Nabídka vozů je nízká. Jak jsme uvedli v předchozím odstavci, důvodů je hned několik. Podle odborníků za pár týdnů bude počet nabízených vozů ještě nižší. K výše uvedeným důvodům se přidá totiž další, jež bude komplikovat péči a prodej ojetých i nových vozů. Tímto důvodem jsou Vánoce. Ty mají obrovský vliv na pokles zaměstnanců. Pochopitelně zvyšování cen se netýká jen samotných ojetin, ale také i nových vozů. Bohužel na ty si člověk musí počkat z důvodu nedostatku čipů. Na nový automobil si tak člověk bude muset počkat v řadu několika měsíců.

Hledat, hledat a hledat!

Co vám můžeme v této době doporučit, chcete-li ušetřit alespoň nějakou tu korunu? Jediným způsobem, jak ušetřit finance je hledání. V žádném případě nepořizujte první vůz, který uvidíte. Časem totiž můžete narazit na automobil, jež vám bude vyhovovat jak výbavou, tak převážně cenovou nabídkou.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*