Pečujeme o elektromobil v zimním období

electro
Foto: Pixabay.com

Elektromobily nemají v zimním období takovou kapacitu baterie, jako je tomu v létě nebo na jaře. Je to pochopitelné, protože zimní období je zkrátka pro automobil náročnější. Jako majitel je tedy potřeba se zaměřit na několik bodů, pomocí kterých docílíte většího nájezdu. Kromě toho pomocí níže uvedených tipů nebudete svůj elektromobil zbytečně poškozovat. Víte, jak o elektromobil v zimním období pečovat?

Pečujeme o elektromobil v zimním období

Každý vám poví, že je lepší automobil v zimním období garážovat. U elektromobilů by se dalo říct, že toto pravidlo platí mnohonásobně více. Garážování elektromobilu jej chrání před různými negativními vlivy, které mohou ovlivnit celkovou životnost nejenom automobilu, ale převážně elektrobaterie. Právě ta je na automobilu jednou z nejdražších položek, a tak je potřeba o ní pečovat. Jinými slovy chraňte elektromobil před měnícími se podmínkami. Řeč je převážně o nižších teplotách, mrazu a sněhu. Obezřetní buďte i na nabíjecí kabel.

Přimrznutý nabíjecí kabel může být rovněž nemalým problémem u elektromobilů. Je ideální ručně zapínat ohřev baterie, a to před nabíjením. Pokud totiž tento proces nebudete zapínat, pak vám hrozí přimrznutí nabíjecího kabelu k vozidlu. Co to znamená? Jestliže necháte vozidlo nabíjet přes noc, ráno se vám může snadno stát, že nabíjecí kabel nevyndáte z nabíjejícího vozu. Ohřev baterie je technologie sloužící právě pro tyto případy, kdy je venku nižší teplota než na kterou jsme zvyklí. Péči ovšem bude potřebovat i samotná baterie. Jak pečovat u ní a na co si dávat pozor?

Pečujte i o baterii elektromobilů

Kromě poháněné elektrobaterie je ve vozidle, stejně tak, jako ve spalovacích vozech i 12V baterie. Ta pohání například stěrače, světla nebo veškerou elektroniku, a to včetně rádia. I tady může hrozit, že baterie odejde a vy tak ráno svůj vůz nenastartujete, protože do něho zkrátka nebude putovat žádná šťáva. Mimo jiné může často docházet i k vypojování výše uvedených funkcí. Provádějte péči a kontrolu i této baterie a pokuste se automobil garážovat. Tím jej ochráníte ve všech směrech.

Autor: Michal Pilař 66 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*