Příčiny častých dopravních nehod aneb vezměte si z toho ponaučení

autonehoda
Foto: Pixabay.com

Mezi tipy a rady mohou patřit i příčiny, proč lidé bourají. Pokud se na tyto příčiny totiž zaměříte, pak vám mohou pomoct v tom, abyste nedělaly stejné chyby, jako vaši kolegové na silnici. Rozhodně si z níže uvedených příčin tedy vezměte alespoň nějaké ponaučení. Jedině tak případně omezíte dalším dopravním nehodám, jež by mohli vzniknout, kdybyste tyto příčiny ignorovaly.

Příčiny dopravních nehod

Nevěnovaní se řízení bývá tou vůbec největší příčinou dopravních nehod. Ročně se z tohoto důvodů stane několik tisíc dopravních nehod po celém světě a není se čemu divit. Chvilka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pokud si myslíte, že vteřinové přepnutí hudby na mobilu nemůže nikoho ohrozit, pak jste hluboce na omylu. Buďte tedy maximálně opatrní, protože i tato vteřina může být rozhodující. Dalším důvodem bývá nedodržování vzdálenosti. Zvlášť na dálnicích, kde vidíte i dva automobily jedoucí za sebou v rychlejším pruhu.

Pokud by první automobil zabrzdil, je praktiky nulová šance, že druhý řidič stihne zareagovat. Dbejte tedy na povinnou vzdálenost, která by měla tvořit alespoň dvě vteřiny. Dvouvteřinový odstup je ideální pro včasné zareagování, jež vede k tomu, že následně nebudete bourat. Nedání přednosti v jízdě je rovněž považován za důvod, proč je na světě velké množství dopravních nehod. Člověk na vteřinu vypne myšlení a vjede jinému vozidlu do křižovatky. Opět vteřina nepozornosti, špatné přečtení značky a nehoda je na světě.

I další důvody jsou neomluvitelné!

K dalším důvodům patří agresivní a rychlá jízda. Převážně na místech, kde to není ani z jednoho procenta vhodné. Pochopitelně je potřeba zmínit také uživatelé alkoholu, drog nebo jiných omamných látek. Na závěr patří k příčinám častých dopravních nehod také mikrospánek. Ať už je ale důvod jakýkoliv, žádný z nich se nedá omluvit. Za volantem by se člověk měl maximálně soustředit. Jedině tak sníží či úplně omezí riziko případné nehody.

Autor: Michal Pilař 56 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*