Proč si půjčit užitkový vůz v autopůjčovně

uzit_vuz
Foto: Pixabay.com

Užitkové vozidlo nevyužijete, ale i přes to jej čas od času potřebujete? Pořízení vlastního užitkového vozu se vám zdá ovšem jako nesmysl? Řešením může být pronájem, který dnes nabízí prakticky velké množství firem. I přes to je dobré si dodávku nechat v autopůjčovně zarezervovat přinejmenším alespoň jeden týden dopředu. Budete tak mít jistotu, že všechny dodávky nebudou obsazeny.

Proč si půjčit dodávku v autopůjčovně?

Pronájem dodávky bude levnější, pokud užitkové vozidlo potřebujete jen na občasné příležitostí. Jestliže potřebujete během jednoho kalendářního roku užitkový vůz jen 5x nebo 10x, v žádném případě by se vám koupě nevyplatila. Pokud nemáte pro užitkový vůz vytížení, pak jej ničíte, protože tyto vozy jsou zvyklé být prakticky denně na cestách. Půjčit si tak dodávku v autopůjčovně bude pro vás mnohonásobně levnější. Dalším důvodem je pojištění a asistenční služby. Autopůjčovny mají speciální balíčky, které nabízí i pomoc, a to jak při poškození vozidla, tak nehodě.

Na takové služby vy, jakožto jedinec nemáte šanci dosáhnout. Pokud ano, bude vás taková pojistka stát nemalé finanční prostředky. Jestliže se vám tedy užitkový vůz po cestě pokazí, stačí jen zavolat do autopůjčovny a během chvíle jsou u vás i s novým náhradním vozidlem. Obrovskou výhodou je výběr dodávek. Větší autopůjčovny nabízí dodávky všech velikostí a vy si tak snadno vyberete tu, kterou v danou chvíli budete potřebovat. Čtvrtou výhodou je podpora autopůjčovny. Doporučujeme vám vybrat si větší společnost, jež má za sebou alespoň nějakou historii, a to včetně pozitivních recenzí.

Nevýhoda autopůjčovny, co se týče užitkového vozu

Bohužel každá mince má dvě strany, a to platí i zde. Víte, jaká je naopak nevýhoda toho, když si chcete půjčit užitkový vůz v autopůjčovně? Hlavní nevýhodou je termín. Pokud potřebujete užitkový vůz na poslední chvíli, může se vám stát, že budete obvolávat několik autopůjčoven, než narazíte na tu, která má volné vozidlo. Stát se vám ale ovšem může i to, že žádná autopůjčovna pro vámi vybraný termín nebude mít dostupné užitkové vozidlo.

Autor: Michal Pilař 56 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*