Zajímavé informace o Audi RS 6

audi
Foto: Pixabay.com

Sen mnoha mladých i starších chlapů. Řeč je o Audi RS 6. Vozidlo, které dostává do kolen nejenom svým nadčasovým designem, ale také i výkonem. Audi RS 6 totiž může bez problému konkurovat i silnějším vozům. Přitom jde o čtyř dveřového miláčka. Co jste ale o tomto mazlíčkovi nevěděli? Společně nahlédneme pod pokličku této bestie, kterou v žádném případě nechcete vidět ve zpětném zrcátku s jiným řidičem za volantem.

Zajímavé informace o Audi RS 6

Věděli jste, že každý model Audi RS 6 byl vybaven dvěma turbodmychadly neboli biturbem? Co to znamená? Jednoduše řečeno vozidlo pohání dvě turba. Kromě toho všechny modely tohoto označení se mohou pyšnit pohonem všech kol, jež Audi označuje jako Quattro. K nejoblíbenějším barvám Audi RS 6 po interiérové stránce patří hnědá. Tato barva si získala obdiv nejednoho majitele vozu Audi RS 6, a to po celém světě. Je až neuvěřitelné, že si každý druhý zákazník přeje k vozidlu také tažné zařízení.

Každý mladý člověk by řekl, že u luxusních a sportovních automobilů nemá tažné zařízení co dělat. Pokud se někdo z těchto mladých lidí k takovému vozidlu dostane, pak si jej rovněž nechá nainstalovat nebo toho po čase lituje, že si tažné zařízení k vozidlu nenechal nainstalovat. Tažné zařízení dodává vozidlu praktičnost a maximální možné využití. Audi RS 6 generace C8 využívá podvozek označován jako DRC neboli Dynamic Ride Control. Tento typ podvozku se poprvé objevil u generace C5. S chutí jej výrobce využívá dodnes.

Krasavec s nadčasovým designem

Audi RS 6 se na závěr může pyšnit nadčasovým designem. Ano, je pravdou, že krásný a elegantní vzhled nabízí prakticky každý model značky Audi. Co se týče Audi RS 6, platí toto pravidlo o to více. V momentě, kdy jej uvidíte ve zpětném zrcátku nebo před sebou, okamžitě si vůz zamilujete.

Autor: Michal Pilař 56 článků
Šéfredaktor magazínu AktuálníAuta.cz

1 trackback / pingback

  1. Auta z Německa: Průvodce oblíbenými značkami | AktualniAuta.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*